Vyhodnotenie nových poznatkov o prvočíslach z popisovanej metódy.

Autor: Miroslav Židek | 31.7.2014 o 11:23 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  179x

V tomto príspevku si vyhodnotíme nové poznatky o prvočíslach pomocou vypočítaných menších hodnôt prislúchajúcich k danému prvočíslu " p ". Na základe zistených súvislostí a zákonitostí, ktoré existujú medzi prvočíslami a rozložením prvočísel v rade prirodzených čísel bol  napísaný aj tento článok.

Uvažovaním o spomínaných zákonitostiach som dospel k nasledovným záverom :

 

Samostatne stojace prvočísla v rade prirodzených čísel tvoria podľa tejto metódy hodnoty činiteľa 5 s hodnotami čísel vpisovaných do vytváranej tabuľky výpočtu a hľadania prvočísel.

Samostatne stojace prvočísla sú teda nositeľmi modrých a červených hodnôt, ktoré zabraňujú tvorbe prvočíselných dvojíc v príslušnom stĺpci.

Vytvárajú buď dve zložené čísla, alebo prvočíslo samostatne stojace a zložené číslo. /viď zákonitosti a súvislosti medzi číslami z článku /


Keby tieto samostatne stojace prvočísla neexistovali, do vytváranej tabuľky hodnôt by sa nevpisovali žiadne hodnoty, čím by museli byť všetky prirodzené čísla tvaru 6 * x + 1 prvočíslami – prvočíselnými dvojicami.

Ak by však nešli prvočíselné dvojice do nekonečna, všetky stĺpce od miesta ďalej, kde by bola posledná prvočíselná dvojica by obsahovali hodnotu, ktorá vytvára jedno prvočíslo a jedno zložené číslo, alebo dve zložené čísla.

Neplatili by tým ani postupy výpočtov pri tvorbe tabuľky hodnôt - podkladov pre hľadanie a výpočet prvočísel.

Čím by sme išli ďalej, vyskytovalo by sa menej a menej prvočísel, až by všetky stĺpce neskôr obsahovali aj modrú aj červenú hodnotu.

/ Vznikajúce prvočísla by sa totiž postupne spájali do súčinu s inými prvočíslami, čím by ich bolo stále menej a menej./

Z nich by nakoniec vznikali iba zložené čísla, z čoho vyplýva, že prvočísel by nebolo nekonečne veľa, ale bol by ich konečný počet.

Ak, ale idú prirodzené čísla do nekonečna a je dokázané, že prvočísel je tiež nekonečne veľa, je nekonečne veľa aj prvočíselných dvojíc.

Z toho ďalej vyplýva, že od prvočíselných dvojíc sú závislé samostatne stojace prvočísla, ktoré ich existenciu nejakým spôsobom ovplyvňujú.

/ Toto prepojenie – súvis si postupne ozrejmíme v ďaľších článkoch. /


V ponímaní predošlých myšlienok boli písané aj viaceré články.

Za spomenutie stojí „ Pokračovanie hypotézy o stredoch prvočíselných dvojíc „ ; „Hypotéza o nekonečnom počte prvočíselných dvojíc“ ; „Existencia ďaľších prvočíselných dvojíc cez dvojicu 5 a 7 „ ; „ Hypotéza o stredoch prvočíselných dvojíc“ ; „Goldbachova hypotéza a prvočíselné dvojice“ a ďaľšie súvisiace príspevky.


Tieto poukazujú na to, že tento pohľad na oblasť problematiky prvočísel je správny.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Keď už sa dostanete do štádia hladomoru, je príliš neskoro

OSN po šiestich rokoch znovu vyhlásila hladomor. Okrem Juhosudáncov môže byť v ohrození až dvadsať miliónov ľudí.

PLUS

Mnohí mlčia, on nie. Služba vlasti z neho spravila lovca ľudí

Tóth tvrdí, že si z vojenčiny priniesol domov traumu.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.


Už ste čítali?