Vyhodnotenie nových poznatkov o prvočíslach z popisovanej metódy.

Autor: Miroslav Židek | 31.7.2014 o 11:23 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  171x

V tomto príspevku si vyhodnotíme nové poznatky o prvočíslach pomocou vypočítaných menších hodnôt prislúchajúcich k danému prvočíslu " p ". Na základe zistených súvislostí a zákonitostí, ktoré existujú medzi prvočíslami a rozložením prvočísel v rade prirodzených čísel bol  napísaný aj tento článok.

Uvažovaním o spomínaných zákonitostiach som dospel k nasledovným záverom :

 

Samostatne stojace prvočísla v rade prirodzených čísel tvoria podľa tejto metódy hodnoty činiteľa 5 s hodnotami čísel vpisovaných do vytváranej tabuľky výpočtu a hľadania prvočísel.

Samostatne stojace prvočísla sú teda nositeľmi modrých a červených hodnôt, ktoré zabraňujú tvorbe prvočíselných dvojíc v príslušnom stĺpci.

Vytvárajú buď dve zložené čísla, alebo prvočíslo samostatne stojace a zložené číslo. /viď zákonitosti a súvislosti medzi číslami z článku /


Keby tieto samostatne stojace prvočísla neexistovali, do vytváranej tabuľky hodnôt by sa nevpisovali žiadne hodnoty, čím by museli byť všetky prirodzené čísla tvaru 6 * x + 1 prvočíslami – prvočíselnými dvojicami.

Ak by však nešli prvočíselné dvojice do nekonečna, všetky stĺpce od miesta ďalej, kde by bola posledná prvočíselná dvojica by obsahovali hodnotu, ktorá vytvára jedno prvočíslo a jedno zložené číslo, alebo dve zložené čísla.

Neplatili by tým ani postupy výpočtov pri tvorbe tabuľky hodnôt - podkladov pre hľadanie a výpočet prvočísel.

Čím by sme išli ďalej, vyskytovalo by sa menej a menej prvočísel, až by všetky stĺpce neskôr obsahovali aj modrú aj červenú hodnotu.

/ Vznikajúce prvočísla by sa totiž postupne spájali do súčinu s inými prvočíslami, čím by ich bolo stále menej a menej./

Z nich by nakoniec vznikali iba zložené čísla, z čoho vyplýva, že prvočísel by nebolo nekonečne veľa, ale bol by ich konečný počet.

Ak, ale idú prirodzené čísla do nekonečna a je dokázané, že prvočísel je tiež nekonečne veľa, je nekonečne veľa aj prvočíselných dvojíc.

Z toho ďalej vyplýva, že od prvočíselných dvojíc sú závislé samostatne stojace prvočísla, ktoré ich existenciu nejakým spôsobom ovplyvňujú.

/ Toto prepojenie – súvis si postupne ozrejmíme v ďaľších článkoch. /


V ponímaní predošlých myšlienok boli písané aj viaceré články.

Za spomenutie stojí „ Pokračovanie hypotézy o stredoch prvočíselných dvojíc „ ; „Hypotéza o nekonečnom počte prvočíselných dvojíc“ ; „Existencia ďaľších prvočíselných dvojíc cez dvojicu 5 a 7 „ ; „ Hypotéza o stredoch prvočíselných dvojíc“ ; „Goldbachova hypotéza a prvočíselné dvojice“ a ďaľšie súvisiace príspevky.


Tieto poukazujú na to, že tento pohľad na oblasť problematiky prvočísel je správny.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Rusko straší presunom flotily, Európa sa bojí konfliktu

Podľa odborníkov ide skôr o demonštráciu sily ako o reálnu hrozbu. Rusi si chcú posilniť pozíciu v Sýrii.

KOMENTÁRE

Všetko, čo pôsobí ako hrozba, sa môže zísť

Nie je premiér Fico vlastne komplimentom pre EÚ?

TECH

Keď telefonujete, neťukajte do klávesnice. Hackeri vás prečítajú

Ťukanie môže odhaliť konkrétne tlačidlá.


Už ste čítali?