reklama

Vyhodnotenie nových poznatkov o prvočíslach z popisovanej metódy.

V tomto príspevku si vyhodnotíme nové poznatky o prvočíslach pomocou vypočítaných menších hodnôt prislúchajúcich k danému prvočíslu p . Na základe zistených súvislostí a zákonitostí, ktoré existujú medzi prvočíslami a rozložením prvočísel v rade prirodzených čísel bol  napísaný aj tento článok.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Uvažovaním o spomínaných zákonitostiach som dospel k nasledovným záverom :

Samostatne stojace prvočísla v rade prirodzených čísel tvoria podľa tejto metódy hodnoty činiteľa 5 s hodnotami čísel vpisovaných do vytváranej tabuľky výpočtu a hľadania prvočísel.

Samostatne stojace prvočísla sú teda nositeľmi modrých a červených hodnôt, ktoré zabraňujú tvorbe prvočíselných dvojíc v príslušnom stĺpci.

Vytvárajú buď dve zložené čísla, alebo prvočíslo samostatne stojace a zložené číslo. /viď zákonitosti a súvislosti medzi číslami z článku /

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Keby tieto samostatne stojace prvočísla neexistovali, do vytváranej tabuľky hodnôt by sa nevpisovali žiadne hodnoty, čím by museli byť všetky prirodzené čísla tvaru 6 * x + 1 prvočíslami – prvočíselnými dvojicami.

Ak by však nešli prvočíselné dvojice do nekonečna, všetky stĺpce od miesta ďalej, kde by bola posledná prvočíselná dvojica by obsahovali hodnotu, ktorá vytvára jedno prvočíslo a jedno zložené číslo, alebo dve zložené čísla.

Neplatili by tým ani postupy výpočtov pri tvorbe tabuľky hodnôt - podkladov pre hľadanie a výpočet prvočísel.

Čím by sme išli ďalej, vyskytovalo by sa menej a menej prvočísel, až by všetky stĺpce neskôr obsahovali aj modrú aj červenú hodnotu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

/ Vznikajúce prvočísla by sa totiž postupne spájali do súčinu s inými prvočíslami, čím by ich bolo stále menej a menej./

Z nich by nakoniec vznikali iba zložené čísla, z čoho vyplýva, že prvočísel by nebolo nekonečne veľa, ale bol by ich konečný počet.

Ak, ale idú prirodzené čísla do nekonečna a je dokázané, že prvočísel je tiež nekonečne veľa, je nekonečne veľa aj prvočíselných dvojíc.

Z toho ďalej vyplýva, že od prvočíselných dvojíc sú závislé samostatne stojace prvočísla, ktoré ich existenciu nejakým spôsobom ovplyvňujú.

/ Toto prepojenie – súvis si postupne ozrejmíme v ďaľších článkoch. /


V ponímaní predošlých myšlienok boli písané aj viaceré články.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Za spomenutie stojí „ Pokračovanie hypotézy o stredoch prvočíselných dvojíc „ ; „Hypotéza o nekonečnom počte prvočíselných dvojíc“ ; „Existencia ďaľších prvočíselných dvojíc cez dvojicu 5 a 7 „ ; „ Hypotéza o stredoch prvočíselných dvojíc“ ; „Goldbachova hypotéza a prvočíselné dvojice“ a ďaľšie súvisiace príspevky.


Tieto poukazujú na to, že tento pohľad na oblasť problematiky prvočísel je správny.

Miroslav Židek

Miroslav Židek

Bloger 
  • Počet článkov:  187
  •  | 
  • Páči sa:  5x

...bývam na Slovensku a mám záujem o všetko, čo nadchne ducha človeka Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu